Černé menstruační brýle…

Ráda bych se podělila o svou novou zkušenost, jak jsem vědomě na vlastní kůži poznala, jaké to je, žít se svým vlastním menstruačním cyklem. Vím, zní to divně, přeci jen jsem menstruující žena už hezkou řádku let, ale jak je vidět, nebyla jsem vědomě menstuující… Už nějakou dobu svůj cyklus sleduji, snažím se všímat si, jak se v té které fázi chovám, jak se vlastně cítím ale úplně až tak velké rozdíly jsem na sobě zatím nepozorovala. Až dnes. A když jsem si to uvědomila, zůstala jsem na to v úžasu koukat, jak „tele na nový vrata“. Nastalo obrovské: JO TÁÁÁÁÁÁÁÁK! Ale od začátku.

Nedávno jsem navštívila vizážistku, nechala se nalíčit a nafotit se svými vlastnoručně vyrobenými hedvábnými šálkami, abych měla pěkné fotky na web. Fotky se povedly, všem se nám líbily a dokonce i MNĚ. O dva týdny později jsem potřebovala poslat pár mých fotek kamarádce na koncept webových stránek. Měla jsem za úkol vybrat fotky, na kterých se sama sobě líbím. Začala jsem se probírat fotkami od vizážistky: „Hmm, tahle ne, tady mám vrásky, tady se dívám blbě, tady šilhám, tady mám křivě usměv, tady křivý zuby, tady se mračím, tahle je divná, tady jsem křečovitá a tady tlustá!“ ­„Další fotky už tady nemám??? Jak je to možný?“ „Jo, to jsou vážně všechny. Tyhle se mi předtím docela líbily.“ Tak znova. Koukám na jednu z nich a hlavou mi běží: „Jak je možný, že se ti tahle fotka líbila?

A pak mi to došlo: Právě JSI V MENSTRUAČNÍ FÁZI!!! Najednou jsem si uvědomila, že je to, jako bych si vzala černé brýle. Všechno je špatně, nelíbí se mi  moje fotky, jsem na nervy z toho, že sáčky s rýží nezařezávají do jedné lajny a jeden byl dokonce přehozený ke špaldě, čaje jsou jinde, než obvykle… Mám pokračovat? Tak tohle je tedy ono! Ohromně se mi ulevilo, protože jsem si uvědomila, že za pár dní mi to na té fotce bude zase slušet….

Jestli mohu poradit i vám ostatním, nacházejícím se zrovna v blízkosti nějaké menstruující nebo předmenstruující ženy, nebojte, za pár dní bude zase v pohodě a ten strašný bordel v obýváku bude vidět zcela jinýma očima :-).

♥A co ty, máš podobné zkušenosti, nebo úplně jiné? Napiš mi o nich… ♥

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů